Projekty — Malý Lapáš

Kliknutím na konkrétny pozemok sa Vám zobrazia informácie o danom pozemku a type rodiného domu

Kliknutím na konkrétny pozemok sa Vám zobrazia informácie o danom pozemku a rodinnom dome (funkcia je vypnutá pre mobilné zariadenia)

Po úspešnom ukončení vybudovania lokality Dolné Štitáre sme pre Vás pripravili ďalší úspešný projekt IBV Malý Lapáš, lokalita ponúka pokojné bývanie obklopené prírodou a krásnym výhľadom na Zobor. Okolie nie je zaťažené dopravou a ani hlukom štátnej cesty, jedná sa o novo vytvorenú IBV, ktorá spĺňa všetky požiadavky náročného klienta.  Zároveň sú ale pozemky na nové bývanie len päť kilometrov vzdialené od Nitry a zo štvrte sa jednoducho napojíte na rýchlostnú cestu R1.

V cene pozemkov sú zahrnuté  inžinierske siete (voda, elektrika, žumpy/kanalizácia v riešení/, optický internet, verejné osvetlenie,  spevnená komunikácia). Prípojky inžinierskych sietí sú priamo vyvedené na každý jeden stavebný pozemok. Projektu  pozostávala z 19 stavebných pozemkov  výstavbu rodinných domov, rozloha pozemkov od 516m2 - do 639 m2

Výstavba RD Malý Lapáš

Všetky RD sú energetickej triedy A0.


Rodinný dom Laguna 412 - Charakteristika a technické parametre

Samostatne stojaci rodinný dom LAGUNA 412 bez podpivničenia je vhodný do rovinatého, prípadne mierne svahovitého terénu. Je to dom strednej veľkostnej kategórie určený pre 4 člennú rodinu. Prízemie rodinného domu tvorí zádverie so samostatným WC, obývacia izba s jedálňou, kuchyňa, komora, spálňa rodičov so samostatnou kúpeľňou, dve izby, kúpeľňa a technická miestnosť. Z obývacej izby vedie výstup na krytú terasu. V projekte sú navrhnuté klasické stavebné materiály: steny z keramických tehál, prípadne tvárnic, strop tvorí sadrokartónový podhľad, krov je drevený, krytina je betónová, prípadne keramická.

Úžitková plocha domu 106,70 m2
Celková obytná plocha 68,10 m 2
Zastavaná plocha 142,90 m2
Obstavaný priestor 550 m 3
Výška hrebeňa strechy 5 m
Sklon strechy 18,0°

Rodinný dom Bungalov 1475 - Charakteristika a technické parametre

  • stredne veľký dom s priestrannými izbami
  • presvetlená obývacia izba s krbom, jedálňou a kuchyňou so skladom potravín
  • kuchyňu, prípadne i s jedálňou je možné samostatne oddeliť
  • samostatná technická miestnosť
  • v časti povaly je drevený rošt vhodný na skladovanie prístupný skladacím schodiskom z presvetlenej haly
  • v izbách tvorí podhľad zavesený sádrokartón
  • dom s minimom vnútorných nosných stien a stĺpov bez pevnej stropnej konštrukcie
  • prekrytie časti terasy
  • exteriérové žalúzie
  • nadštandardné tepelnotechnické vlastnosti

Úžitková plocha domu 92,40 m2
Celková obytná plocha 64,70 m 2
Zastavaná plocha 117,40 m2
Obstavaný priestor 547 m 3
Výška hrebeňa strechy 4,655 m
Sklon strechy 22,0°

Rodinný dom EKO120 - Charakteristika a technické parametre

Projekt domu EKO120 je jeden z najpraktickejších domov v našej ponuke! Zrkadlovým obrazom, alebo posunom okien na rôzne svetové strany získate vždy ideálne natočenie domu vzhľadom k Vášmu pozemku. Malá kúpeľňa pri spálni predstavuje multifunkčný priestor, ktorý sa môže veľmi jednoduchou úpravou zmeniť na spoločne prístupnú kúpeľňu, vstavaný šatník, záhradnú komoru s vonkajším vstupom, alebo priestor pre ďalšie vstavané skrine z obidvoch priľahlých miestností. Technická miestnosť pri vstupe slúži ako úžitkový priestor s možnosťou inštalácie rôznej domovej techniky. K domu je možné taktiež jednoducho pristavať garáž. Strecha môže byť rôznorodého tvaru - od základnej valbovej, cez sedlovú, pultovú, alebo modernú - rovnú. Základná konštrukcia strechy a pôdorys domu je kompaktného tvaru, čo sa prejaví na znížených nákladoch pri jeho výstavbe a prevádzke. Čiastočne prekrytá terasa predstavuje ideálnu rovnováhu medzi pohodlným posedom a presvetlením interiéru domu.

Úžitková plocha domu 120 m2
Zastavaná plocha 149 m2
Obstavaný priestor 567 m 3
Výška hrebeňa strechy 5 m
Sklon strechy 16,0°

Rodinný dom Laguna 15N - Charakteristika a technické parametre

Samostatne stojaci rodinný dom LAGUNA 15N bez podpivničenia je vhodný do rovinatého, prípadne mierne svahovitého terénu. Je to dom strednej veľkostnej kategórie určený pre 4-člennú rodinu. Cez vstupné zádverie sa dostane do obývacej izby, ktorá je prepojená s jedálňou a kuchyňou. Z kuchyne je prístupná komora. Z obývacej izby sú prístupné dva trakty. Jeden trakt tvorí spálňa rodičov so šatníkom a kúpeľňou. Druhý trakt tvoria dve izby, kúpeľňa a technická miestnosť s kotlom ústredného kúrenia. V závetrí sa nachádza samostatné WC. Z obývacej izby vedie výstup na krytú terasu, ktorá je prepojená so závetrím. V projekte sú navrhnuté klasické stavebné materiály: steny z keramických tehál, prípadne tvárnic, strop tvorí sadrokartónový podhľad, krov je drevený, krytina je betónová, prípadne keramická.

Úžitková plocha domu 108,5 m2
Obytná plocha domu 80,4 m2
Zastavaná plocha 152,2 m2
Obstavaný priestor 645 m 3
Výška hrebeňa strechy 4,5 m
Sklon strechy 4,0°